Kierowcy

Z Dokumentacja
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

W tym panelu, możesz zarządzać listą kierowców w Twojej firmie. Jedno kliknięcie myszą może przydzielić kierowcę [[Obiekty|pojazdowi]]. W raportach pochodzących z pojazdu będzie wskazany jego kierowca przypisany w tym czasie. 

Aby otworzyć panel Kierowcy, wybierz go z zakładek w górnym panelu. 

Kierowcy1.jpg

Tworzenie kierowcy

Kliknij w przycisk Nowy, aby dodać nowego kierowcę. Określ następujące parametry:

  • Nazwa - imię i nazwisko kierowcy.
  • Kod - unikatory kod widoczny podczas śledzenia i w raportach. 
  • Opis - opcjonalny opis kierowcy.
  • Numer telefonu - numer telefonu kierowcy. Będzie używany do wysyłania SMSów do kierowcy przez system. W systemie nie mogą być zarejestrowani różni kierowcy z tym samym numerem telefonu. 
  • Exclusive - jeżeli to pole zostanie zaznaczone, to do konkretnego samochodu może być przypisany tylko ten kierowca.
  • Zdjęcie - dodaj zdjęcie kierowcy, aby szybko zidentyfikować go. Wspierane formaty zdjęć to .png, .jpg, .gif.
  • Pola niestandardowe - możesz dodać dowolne informacje o kierowcy. Są one pokazane również w dymku z informacjami o obiekcie, a także w raportach. 



Po uzupełnieniu wszystkich pól kliknij w OK, kierowca zostanie dodany do listy kierowców. 

Kierowcy2.jpg

Przydzielanie kierowców

Do monitorowanego obiektu może być przypisanych wielu kierowców. Aby przydzielić kierowcę obiektowi znajdź go na liście kierowców, a następnie kliknij w przycisk Dodaj do obiektu. Otworzy się okienko z listą monitorowanych obiektów, należy wskazać konkretny obiekt, do którego kierowca ma zostać przypisany. 

Kilku kierowców może zostać przypisanych do jednego obiektu. Aby to zrobić znajdź na liście kierowców kolejnego kierowcę i powtórz procedurę opisaną powyżej. 

Kierowcy3.jpg
Jeżeli zarejestrujesz zmianową pracę kierowców pojawi się dodatkowa strona, na której będzie można ustawić godziny pracy kierowcy przypisanego do pojazdu. Na przykład początek jego zmiany oraz koniec będzie automatycznie rejestrowany, kiedy pojazd przyjedzie do garażu jako geostrefa. Aby to zrobić utwórz powiadomienie o dojeździe do danej geostrefy, wraz z metodą akcji Zresetuj kierowcę

Do usunięcia przypisania kierowcy od pojazdu użyj przycisku Cofnij przypisanie do obiektu